Vi som jobbar här


De flesta av våra medarbetare arbetar i vår operativa verksamhet som heter Samverkansteamet. Här arbetar alla funktioner tillsammans för att förbättra myndighetssamverkan samt för att hitta lösningar och hållbara vägar vidare för våra deltagare. Du hittar mer om Samverkansteamets arbetssätt under flikarna för deltagare, samverkanspart och företagare. Vi har också medarbetare som har andra funktioner i förbundet och deras kontaktuppgifter finner du också här. Kontaktuppgifter till ledningen finner du på hemsidans startsida och under fliken Om förbundet/Ledning & styrelse.

Välkommen att kontakta oss om du vill veta mer.



Samordnare Samverkansteamet

Malin Jaconelli, samordnare
Telefon: 0303-23 86 21, e-post: malin.jaconelli@kungalv.se



Rehabvägledare Samverkansteamet

Katarina Broander, rehabvägledare och ansvarig för SIA (Skapande Inspirerande Aktivitet)
Telefon: 031-365 82 29, e-post: katarina.broander@funktionsstod.goteborg.se

Katja Bårman Nyqvist, rehabvägledare
Telefon:031-97 63 96, e-post: katja.barmannyqvist@ockero.se

Malin Salgueiro Meira, rehabvägledare
Telefon:0766-341411, e-post: malin.salgueiro.meira@tjorn.se

Pernilla Wiklund, rehabvägledare
Telefon: 0705-907 657, e-post: pernilla.wiklund@skola.kungalv.se

Sara Rangnäs, rehabvägledare
Telefon: 0303- 23 86 07, 0725-049 758, e-post: sara.rangnas@kungalv.se

Jenny Strandberg, rehabvägledare Föräldraledig VT21
Telefon: 076-634 16 98, e-post: jenny.strandberg@tjorn.se



Arbetsterapeut Samverkansteamet

Helen Samuelsson, arbetsterapeut
Telefon: 0700-82 51 06, e-post: helen.b.samuelsson@vgregion.se



Hälsoutvecklare Samverkansteamet

Fredrik Thomsen, hälsoutvecklare
Telefon: 0707-21 87 11, e-post: fredrik.thomsen@alvokust.se



KBT-terapeut Samverkansteamet

Therese Svensson, KBT terapeut, kurator
Telefon: 0700-82 36 24, e-post: therese.e.svensson@vgregion.se



Företagskontakt/Arbetsförmedlare Samverkansteamet

Christina Sandgren, företagskontakt/arbetsförmedlare
Telefon: 010-488 18 55, e-post: christina.sandgren@arbetsformedlingen.se



Processtöd SUS

Marie Hermanson, processtöd SUS
Telefon: 070-288 69 95 , e-post: marie.hermanson@alvokust.se



Verksamhetsutvecklare

Per Liljebäck, verksamhetsutvecklare
Telefon: 070-305 27 04 , e-post: per.liljeback@forsakringskassan.se